Online Dörtlü Takımlar Şampiyonası İl Elemeleri Statüsü

 • Online Dörtlü Takımlar Şampiyonası İl Elemeleri 06.03.2021 – 25.04.2021 tarihleri arasında yapılacaktır. İl elemesi düzenlemek isteyen il temsilcileri 09.04.2021 tarihine kadar info@tbricfed.org.tr adresine e-posta yoluyla başvuracaklardır. İl elemelerine ilişkin kayıtlar 16.04.2021 tarihinde saat 18:00’da kapatılacaktır.
 • İllerden finallere katılmak için uygulanacak olan kota 1/3 şeklindedir. Küsuratlar yukarı tamamlanacaktır. (Örneğin 9 takımlı eleme yapılan ilin 3, 10 takımlı eleme yapılan ilin ise 4 kotası olacaktır.)
 • İl elemesi düzenlemeyen illere kota verilmeyecektir. İl elemesi düzenlenebilmesi için minimum 4 takımın kaydolması şarttır.
 • İl elemelerine katılacak olan takımlardaki bütün sporcuların 2021 yılı vize ücretinin yatırılmış ve sporcu taahhütnamesinin imzalanmış olması gerekir.
 • Her il elemesi kendi içinde ayrı bir yarışma olarak kabul edildiği için sporcular farklı illerden aynı veya farklı takımlarda yarışmalara katılabilirler. Ancak final etabına kalındığı taktirde birden fazla takımda hak kazanan sporcular sadece tek 1 takımı seçerek finallere katılacaktır.
 • Online dörtlü takımlar şampiyonasında minimum sporcu sayısı 4 ve maximum sporcu sayısı 8 olarak uygulanacaktır. Her ilin kayıtları kendi tarihleri arasında değerlendirilecek ve il elemelerine ilişkin kayıtlar tamamlandıktan sonra eleme etabı boyunca sporcu ekleme ve çıkarma yapılmayacaktır.
 • Türkiye finallerine hak kazanan takımlar maximum sporcu sayısını aşmamak üzere sporcu ilavesi yapabilirler. Finallere sporcu ilavesi yapmak isteyen takımlar daha önce hiçbir ilde takımlara kaydolmamış olan sporcuları takıma dahil edebilirler.
 • Herhangi bir takımdan sporcunun ayrılmak istemesi veya final etabında başka takımda yarışacak olması maximum sporcu sayısının hesaplanmasında avantaj sağlamaz.
 • İl elemeleri sonucunda herhangi bir nedenle maça çıkacak 4 sporcusu kalmayan takımların yerine aynı ilden yedek takımlar sırası ile çağrılacaktır. Ancak o ilden yedekten takım katılmak istemezse kota başka illere devredilmeyecektir.
 • İl elemelerinde kırmızı masterpoint verilecektir. Sıralama masterpointi alınabilmesi için minimum oynama kriteri ¼’tür.
 • Organizasyonlar sırasında görev yapacak olan hakemler MHK tarafından belirlenecektir.
 • İl elemelerine ilişkin yürütme görevi il temsilcisindedir. İl elemelerinin organizasyon komitesi Ali Uçar, Levent Özgül ve il temsilcisinden oluşacaktır.
 • Online il elemelerine ilişkin kayıtlar masterpoint sistemi üzerinden alınacak olup katılım ücreti takım başına 500 TL’dir. Katılım ücretlerinin 200’er TL’si kayıt sırasında seçilecek olan kulüplere yardım olarak gönderilecektir. Kayıt sırasında seçilecek olan kulüplerin listesine 2019 yılı ve sonrasında minimum 5 adet simultane turnuva yapan kulüpler dahil edecektir. Bunun dışında kulüp eklemesi yapılabilmesi organizasyon komitesinin yetkisindedir.
 • Hakem kararlarına itiraz, hakaret ve hile başvuruları bbo@tbricfed.org.tr adresine yazılı olarak yapılacaktır. İl elemeleri TBF turnuvası statüsünde olup, TBF talimatları geçerlidir.

Sıkça Karşılaşılan Durumlar

Eleme etaplarına 4 sporcu ile kaydolduk. Maçları oynarken sıkıntı yaşıyoruz. Oyuncu ilavesi yapabilir miyiz?

Cevap: Eleme etabı başladığı için oyuncu ekleme ve çıkarma yapılamamaktadır.

İstanbul il elemelerine katıldım. Ancak Muğla il elemelerinde oynamak istiyorum. Oynamama engel bir durum var mıdır? Oynamama engel bir durum yoksa aynı takımla katılmamız şart mıdır?

Cevap: Her ilin elemesi kendi içinde değerlendirilmektedir. Başka illerde yarışmanıza engel bir durum bulunmamaktadır. Takımdaki sporcuların aynı veya farklı olmasının da bir önemi yoktur. Ancak birden fazla ilden finallere hak kazanmanız durumunda sadece 1 takım ile finallerde yarışmaya devam edebileceğinizi unutmayınız.

Elemelere 6 sporcu katıldık. Takıma 2 oyuncu daha ilave etmek istiyoruz. Mümkün müdür?

Cevap: Maximum sporcu sayısı 8 olduğu için 2 sporcu daha ekleyebilirsiniz. Ancak bu 2 sporcunun herhangi bir il elemesinde kaydının bulunmaması gerekir.

Elemelere 8 sporcu katıldık ve finallere katılmaya hak kazandık. Takımdaki 2 sporcu hiçbir maça çıkmadı. Onları çıkarıp yerine sporcu alabilir miyiz?

Cevap: Maximum oyuncu sayısı 8 olduğu için daha fazla sporcu alamazsınız. Maça çıkmış olup olmaması bu durumu değiştirmez.

Elemelere 6 sporcu katıldık ve finallere katılmaya hak kazandık. 1 sporcumuz final etabında başka takımda yarışacağını bildirdi. Ortağı da bu durumda oynamak istemiyor. İkisini de çıkartıp 4 sporcu alabilir miyiz?

Cevap: Maximum sporcu sayısı 8 olduğu için 2 sporcu daha ekleyebilirsiniz. Ancak bu 2 sporcunun herhangi bir il elemesinde kaydının bulunmaması gerekir.

Elemelere 6 sporcu katıldık ve finallere katılmaya hak kazandık. 5 sporcumuz final etabında başka takımda yarışacağını bildirdi. Bu durumda sporcu alarak turnuvaya devam edebilir miyiz?

Cevap: Maximum sporcu sayısı 8 olduğu için 2 sporcu daha ekleseniz bile minimum sporcu sayısına ulaşamıyorsunuz. Finallere katılamayacaksınız.