Kulüp Lisansları

Değerli Sporcular ve Kulüp Yöneticileri,

Kulüp lisans ve vize işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi verilmesi ihtiyacı doğmuştur. Daha önceki duyurulardan da bilindiği üzere 14 Aralık 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sporcu Sicil, Lisans ve Vize Yönetmeliği ile ilgili işlemler il/ilçe spor müdürlüklerinde yapılmaktadır. Bu işlemlerden bazıları hakkında detayları aşağıda bulabilirsiniz:

 

Bu sezon il/ilçe spor müdürlüğüne gidip bireysel lisans/vize çıkarmış olan sporcular kulüple sözleşme imzalayıp, 3 adet fotoğraf, sağlık beyanı ve kulüple ilişkini gösteren belge ile beraber il/ilçe spor müdürlüklerinde işlemlerini yapabilirler. Dönüşüm işlemi adı verilen bu işlem için sporcuların federasyona ekstra bir ücret yatırmasına gerek yoktur. Ekstra ücret yatırmış olan sporcular info@tbricfed.org.tr adresine iban bilgilerini de yazarak iade talebinde bulunabilirler.

 

Bu sezon il/ilçe spor müdürlüğünde kulüp lisansından bireysel lisansa dönen sporcular aynı sezonda tekrar kulüp lisansına dönüşüm işlemi yapamazlar. Bu maddenin değiştirilmesi için yeni talimat çalışması yapılmıştır. Talimat değişikliği bakanlık makamında imza beklemektedir. İmzadan çıkar çıkmaz yayınlanarak sporcularımızın mağduriyetlerinin çözülmesi sağlanacaktır.

 

Bu sezon kulüp sporcusu görünüp kulüp vizesi yapan sporcular bulundukları kulüpte yarışmalara katılabilirler. Aynı kulüpte oynamak için herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

 

Bu sezon kulüp sporcusu görünüp kulüp vizesi yapan sporcular başka bir kulüpte oynamak istiyorlarsa transfer işlemi yapmaları gerekir. Bunun için eski kulübünden muvafakatname alarak eski kulübün bulunduğu il/ilçedeki spor müdürlüğünde onaylatmaları gerekir. (İl/ilçe spor müdürlükleri kulübün imza sirkülerini isteyebilir. İmza sirküsü bulunmayan kulüplerin yönetim kurulu kararı da bazı il/ilçelerde kabul edilmiştir.) Daha sonra yeni kulüp ile transfer sözleşmesi imzalamaları gerekir. Akabinde bu evraklara bireysel sporcularında dönüşümü sırasında istenen 3 adet fotoğraf, sağlık beyanı ve kulüple ilişkisini gösteren belgeyi de ekleyerek il/ilçe spor müdürlüğünde işlem yapmaları gerekir. Transfer işlemi içinde sporcuların federasyona ekstra bir ücret yatırmasına gerek yoktur. Ekstra ücret yatırmış olan sporcular info@tbricfed.org.tr adresine iban bilgilerini de yazarak iade talebinde bulunabilirler.

 

Bu sezon il/ilçe spor müdürlüğünde işlem yapmamış ama vize bedelini ödeyerek online turnuvalar veya kulüp turnuvalarına katılan sporcular ise kulüp lisansı çıkaracağı için ödemeyi 189 TL’ye tamamlayarak ödeme dekontu/dekontları ile kulüple sözleşme imzalayıp 3 adet fotoğraf, sağlık beyanı ve kulüple ilişkisini gösteren belgeyi de ekleyerek il/ilçe spor müdürlüğünde işlem yapmaları gerekir.