Briç Kamuoyuna Duyuru

Değerli Briç Ailemiz,

Yönetimi devir almamızın üzerinden yaklaşık üç ay geçmiş durumda. Bu dönem boyunca yaptığımız çalışmalarımızı ve projelerimizi yayınladığımız bültenler aracılığı ile düzenli olarak sizlerle paylaştık ve paylaşmaya devam edeceğiz. Seçim öncesi ve sonrasında belirttiğimiz üzere şeffaflık ve eşitlik en temel değerlerimizdir. Kurmuş olduğumuz kurul ve komitelerde çalışan arkadaşlarımız da aynı ilkeleri temel alarak çalışmaya başlamışlardır.

Bildiğiniz üzere yönetim kurulu ve diğer tüm kurul ve komite üyelerimiz maddi karşılık beklemeden ya da başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan, sosyal sorumluluk anlayışıyla, briç sporunun ülkemizde gelişmesi, yaygınlaşması ve camiamızın refahı adına kendi bilgi, beceri, deneyim, finansal kaynaklar ve zamanını kullanarak destek olmaktadır.

Sosyal Medya günümüzün bir vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bizler de yeni yönetim olarak farklı sosyal platformlarda olabildiğince aktif yer almaya çalışıyoruz. Takipçilerimizin günden güne arttığını görmekten de mutluyuz. Bu mecralar içinde sizlerin de bildiği üzere camiamız tarafından en çok üye ve takipçi Facebook’ta yer alıyor. Facebook üzerinde Türkiye Briç Federasyonunun resmi sayfası dışında birçok briç oyuncusunun üye olduğu farklı gruplar da bulunmakta. Bu gruplardaki paylaşımları keyifle takip etmenin yanında, yazılan yazıların, gönderilmeye çalışılan mesajların ve sorulan soruların federasyonumuz için resmi nitelik taşımadığının da altını bir daha çizmek isteriz.

Kurumsal yapımızı korumak adına, yönetim olarak aldığımız prensip kararlarından bir tanesi de Sosyal Medya üzerinden yapılan yorumlara ve sorulara aynı hesap ya da grup üzerinden cevap verilmemesidir.

Her türlü talep, eleştiri, sorun ve sorularınızı açık ve net bir şekilde yazılmış dilekçe ile federasyonumuza e-posta, faks ya da posta yoluyla gönderdiğiniz takdirde sizlere en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Yapılan başvurular ve bunlara ilişkin cevaplar, tarafların izni olduğu sürece, web sitemizde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Son olarak bir konuya daha dikkat çekmek isteriz. Federasyon yönetimi, kurulları ve komiteleri mevcut mevzuat kapsamında oluşturulmuş olup, bu kurullarda yer alan kişilerin atanmalarında ve göreve başlamalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Yönetimin ve anılan kurulların denetlenmesi ve eleştirilmesi gayet doğaldır ve olmalıdır da.  Ancak bunu yaparken kullanılan üsluba dikkat edilmesi, kişilik haklarına saygı gösterilmesi, herhangi bir hukuki dayanağı olmaksızın gerek kurumun gerek kişilerin itibarsızlaştırmaya çalışılmaması ve hedef gösterilmemesi gerekir. Eleştirilerin kişiler üzerinden değil de konular üzerinden yapılması eleştirinin kalitesini de artıracaktır. Briç ailemize yakışan da budur. Ayrıca geçmişte disiplin cezası almış olanların hak mahrumiyetlerinin, süresiz hak mahrumiyetleri dışında, belli bir süre ile sınırlı olduğu da unutulmamalıdır. Bu sınırlar dışında kişileri her türlü haklarından yoksun kılmak, yaptırımların amaçları ile bağdaşmaz. Briçe gönül vermiş dostlarımızın bu konuda da hassasiyet göstereceklerine inancımız tamdır.

Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle,

Türkiye Briç Federasyonu Yönetim Kurulu