2021 ONLINE AÇIK TAKIMLAR ŞAMPİYONASI

TBF ONLINE TAKIMLAR ŞAMPİYONASI STATÜSÜ

 

Aşağıda ayrıntıları ile yazılan turnuva statüsü turnuvaya katılan direktörler ve sporcular tarafından kabul edilmiş sayılır.

Sporcular 28.01.2021 saat 20:00’a kadar masterpoint sistemi üzerinden kayıt olabilirler. Takımlar whatsapp ve email üzerinden takım ile ilgili işlemleri takip edebilecek kişilerden kaptan seçmelidir. Takımlar adına kaptanlık yapanlar whatsapp grubuna eklenerek turnuva süresince yapılacak olan yazışmaları yürütürler. Kaptanlar hariç sporculardan takım adına gelecek olan talepler kabul edilmeyecektir. 30.01.2021 tarihinden itibaren kaptan değişikliği yapılmayacaktır.

Her kategori için 29.01.2021 tarihinde whatsapp grubu oluşturulacaktır. Maçlar seyircisiz olarak oynanacaktır. Nakavt aşamasında TBF tarafından seçilen maçlar VuGraph’tan yayınlanabilir.Takımlar minimum 4, maximum 8 kişiden oluşabilir. Yabancı uyruklu sporcular turnuvaya katılamazlar. Bütün sporcuların 2021 yılı bireysel vizesinin yapılmış olması ve TBF tarafından hazırlanmış taahhüt formunun onaylanmış olması gerekir. Maçlar sırasında sporcular masterpoint sistemine kayıtlı olan nickleri ile oynayabilirler.

Turnuva katılım ücreti 500 TL’dir. (Tüm oyuncuları Genç statüsünde olan takımlar için ücret 50 TL’dir.) Katılım ücretlerinin 200’er TL’si federasyon tarafından kayıt sırasında seçilen kulübe ödenecektir. Katılımcılar sadece 1 adet kulüp seçebilir.

Turnuvaya katılan takımlar 32’şer takımlı olarak kategorilere bölünecektir. Son kategori 32 takımdan daha fazla olabilir. Kategoriler takımdaki kayıtlı oyuncuların ortalama ustalık puanına göre belirlenecektir. Her kategori kendi içerisinde turnuva oynayacaktır. Eleme etabında 32 takım 4 ayrı gruba bölünecek ve 7 adet 16 boardluk maçların sonucunda ilk 4’ler final (knockout) aşaması oynamaya hak kazanacaklardır.

Eleme etaplarına ilişkin ayrıntılı bilgiler 29.01.2021 tarihinde federasyon sitesinde yayınlanacaktır.

Eleme etabı boyunca sporcu ekleme ve çıkarma işlemi yapılmayacaktır. Ancak Eleme etabından sonra Final etaplarına geçiş sırasında turnuvaya hiç kayıt olmamış (oynamamış olması değil kayıtlı olmaması kaydıyla) sporcular takıma ilave edilebilir. İlave işlemi sırasında takımın toplam sporcu sayısı 8’i aşamaz. Final etapları başladıktan sonra ekleme ve çıkarma işlemi yapılmayacaktır.

Eleme etapları 30.01.2021 tarihinde başlayıp 07.02.2021 tarihinde 23:55’e kadar bitirilecektir.

Final etabına ilişkin statü daha sonra federasyon web sayfasında yayınlanacaktır.

Direktör kararına itiraz ve hile başvuruları taahhüt formunda yer alan mailler ile yazılı olarak bbo@tbricfed.org.tr adresine yapılacaktır. Başvurular değerlendirme kurulu tarafından incelenecektir. Değerlendirme kurulu raporuna göre yönetim kurulu başvuruları değerlendirerek disipline sevk edip etmemeye karar verecektir. Disiplin kurulunun vermiş olduğu kararlar neticesinde hareket edilecektir.

Oyun ortamı ve turnuvaların düzenlenmesi BBO tarafından organize edilmekte olup, BBO kuralları da geçerlidir. Sporcular oyun sırasındaki BBO kurallarına aykırı davranışları BBO’ya bildirebilirler. Ayrıca oyun sırasında, turnuva hakeminin masalarda kendisinin görüp tespit ettiği hakaret, sövme vb. davranışları Federasyona iletmeleri halinde; sporcuların, disipline sevk edilip edilmeyeceklerine, değerlendirme kurulundan gelecek olan rapora göre yönetim kurulu karar verecektir. Ayrıca ilgililer, hukuk kurallarına dayanarak ilgili makamlara şikâyette bulunabilirler.

Turnuvanın eleme etabında kırmızı masterpoint verilecektir.

Turnuvanın final etabı sonucunda her kategoride 1. Takıma 5, 2. Takıma 4, 3 ve 4. Takıma 3, 5-8 arasına 1 sarı masterpoint verilecektir.