Yeni Lisans Çıkarma İşlemleri

Sporcular lisanslarını internet sayfamız üzerinden çıkarıp, vize ücretlerini ödeyebilirler. Lisans çıkarma işlemleri ile ilgili yardım kılavuzunu incelemek için buraya tıklayın.

İnternet üzerinden lisans çıkarmak istemeyen sporcular buraya tıklayarak indirecekleri Lisans Başvuru Formunu doldurup, T.B.F. adresine kargo ile gönderebilir.

Lisans Ücretleri

01 Ocak 2018 ila 31 Aralık 2018 tarihleri arasında geçerli olan 2018 sezonuna ait lisans ve vize ücretleri aşağıdaki gibidir:

Türk vatandaşları için lisans ücretleri:

Genç Kategori Lisansı (26 yaş altı) = 5 TL
Temel Lisans = 20 TL
Bireysel Lisans = 45 TL
Kulüp Lisansı = 90 TL

Yabancı uyruklular için lisans ücretleri

Temel Lisans = 35 TL
Bireysel Lisans = 70 TL
Kulüp Lisansı = 120 TL

* Sporcu Lisansı Kart ücreti= 5 TL (İlk kez lisans alanlardan ve lisans kartı olmayanlardan alınır)

Türkiye vatandaşları için yıllık vize ücreti

Öğrenci Lisans Vizesi = 5 TL
Temel Lisans Vizesi = 20 TL
Bireysel Lisans Vizesi = 45 TL
Kulüp Lisans Vizesi    = 90 TL
Kulüp Lisansı Vize Farkı = 45 TL
Bireysel Lisans Vize Farkı = 25 TL

Yabancı Uyruklular için yıllık vize ücreti

Temel Lisans = 35 TL
Bireysel Lisans = 70 TL
Kulüp Lisansı = 120 TL

TBF Sporcu Lisansları

TBF Turnuvalarına katılmak için geçerli bir sporcu lisansı bulunması zorunludur. Lisans başvurusu yapmış ve TBF banka hesabına lisans ücretlerini yatırmış olmalarına rağmen lisans kartları eline ulaşmamış tüm sporcuların (0312) 309 54 17 veya (530) 569 04 04 no’ lu telefonlar kanalı ile TBF Genel Sekreterliğine başvurmaları önemle rica olunur.

 1. TBF turnuvalarına katılmak için geçerli bir lisans veya lisans başvurusunun bulunması gerekmektedir. Federasyonun yetkilendirdiği kişi, kişiler veya oluşturduğu veya yetkilendirdiği kurullar, düzenlenmekte olan TBF turnuvalarında lisans kontrolü yapmakla yükümlüdür.
 2. Turnuva sezonuna ilişkin lisanslar takvim yılının 01 Ocak – 31 Aralık tarihleri arasında geçerlidir.
 3. TBF’ye başvuru yapmış olmasına rağmen lisansı her hangi bir nedenle kendisine ulaşmamış sporcuların TBF Genel Sekreterliğine başvurmaları (0312- 309 54 17 veya 530 569 04 04) rica olunur. Bu sporcular, lisans ücretlerini TBF’nin banka hesabına yatırdıklarını belgeleyen dekontu ve başvuru formunun fotokopisini ibraz ederek TBF turnuvalarına katılabilirler.

Lisansı Olmayan Sporcular İçin Bireysel Lisans:

İnternet üzerinden lisans çıkarabilirsiniz!! Bunun için takip etmeniz gereken adımlar buraya tıklayarak okuyabileceğiniz dokümanda açıklanmıştır.

Eğer internetten lisans çıkartamıyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak ta lisans çıkarabilirsiniz :

Aşağıdaki belgelerin Fevzi Çakmak 1 Sokak Gürkan Apt. No: 17 Kat :3  Daire : 5 Kızılay/ANKARA adresine posta veya kargo ile gönderilmesi veya TBF Turnuvalarından önce turnuvanın yapılacağı salonda açılacak olan Lisans Başvuru masasına ibraz edilmesi gerekmektedir:

 • Doldurulmuş TBF Lisans Formu
 • TBF’nin Ziraat Bankası Beylikbağı Şubesi TR 45 0001 0027 1679 5373 1550 03 IBAN numaralı banka hesabına aşağıda belirtilen lisans ücretinin ödendiğine ilişkin banka dekont aslı (Turnuvalarda Lisans Başvuru Masasına doğrudan yapılan başvurularda nakit de kabul edilmektedir)
 • 1 adet vesikalık fotoğraf (arkasına isminizi yazınız).
 • Nufüs cüzdanınızın iki yüzünün de okunaklı fotokopisi
 • Yukarıdaki belgeleri içine koyarak üzerinizde tam adınızın yazılı olduğu bir zarf

Lisans kartlarının zamanında sporcuya iletilememesi halinde ibraz için form ve dekont fotokopilerinin saklanması önemle rica olunur. Bu form ve dekont fotokopisi, lisans başvurusu yerine geçecektir.

Lisans başvurunuzu bir TBF Turnuvası öncesinde doğrudan Lisans Başvuru Masası’na yapacaksanız, kolaylık olması açısından TBF Lisans Formu‘ nu mümkünse önceden yazıcınızda basınız ve doldurunuz. Bu mümkün değilse Turnuva kayıt masası yanında açılacak olan Lisans Başvuru Masası’ndaki boş formlardan doldurabilirsiniz (fakat formdaki bazı soruları aklınızdan yanıtlayamayabilirsiniz. Bu nedenle bilgileri önceden not etmeniz önerilir).

Lisansı Olan Sporcular İçin Lisans Yenileme:

Daha önceki yıllarda bireysel veya kulüp lisansı almış sporcular, lisanslarını iki şekilde yenileyebilirler:

 1. Her hangi bir TBF Turnuvası öncesinde açılacak Lisans Masası’na lisans kartları ve lisans yenileme ücretleri (nakit veya banka dekontu) ile birlikte başvurabilirler, veya
 2. TBF’ nin yukarıda belirtilen banka hesap no’ suna kendi durumlarına uyan ödemeyi yaparlar ve lisans no ve isimlerinin açık olarak belirtildiği banka dekontunun aslını TBF’ ye posta ile gönderebilirler.

Önemli Notlar ve Sıkça Sorulan Sorular:

 • Lisans işlemlerinizi bireysel olarak yapabildiğniz gibi, üyesi bulunduğunuz tüm kulüplerde görevlendirilecek kişiler kanalı ile topluca da yaptırabilirsiniz.
 • Lisans ücretinin yatırıldığının kontrolu ancak dekont üzerinde isim bulunması halinde mümkün olabilecektir. Bu nedenle, ücretlerin topluca yatırılması halinde dahi tüm isimlerin açıkça dekont üzerinde belirtilmesi zorunludur.
 • Lisansların düzenlenmesi sorumluluğu TBF’ ye aittir. Dolayısı ile TBF’ den alınmamış lisansların geçerliliği yoktur.

Kulüp Lisansı:

Kulüpler,

 • Takım kadrolarındaki sporcuların isim ve lisans detaylarını içeren listeyi,
 • Kadrolarında lisanssız oyuncu varsa, bu oyuncular için yeni Kulüp Lisansı çıkarması,
 • Lisanssız oyuncular için yukarıda belirtilen Kulüp Lisansı ücreti ve Sporcu Lisans Kart ücretinin, Bireysel Lisansı olan sporcular için ise Kulüp Lisansı Vize Farkı ücretinin (Kulüp Lisanslarında öğrenci indirimi uygulanmamaktadır) yatırıldığına ilişkin banka dekontunu, bulundukları ilin Federasyon temsilcisine iletmeleri gerekmektedir. İllerdeki başvuruları toplayan Federasyon Temsilcileri; tüm belgeleri TBF Genel Sekreterliğine iletecek, ve takım listelerini de bilgi için on-line kaydedeceklerdir.