Mehmet Kortay Online Takım Şampiyonaları

PAYLAŞ

Mehmet Kortay 70’li yıllarda Sn. Koray Selçuk ile dünya çapında ilgi ve beğeni görmüş ve büyük başarılar elde etmiş milli oyuncumuzdur .   Dönemin efsane partnerliği olarak tarihe geçmişlerdir .Çok genç yaşında kaybettiğimiz Kortay’ı sevgi ve rahmetle anıyoruz.

Aşağıda ayrıntıları ile yazılan turnuva statüsü turnuvaya katılan direktörler ve sporcular tarafından kabul edilmiş sayılır.

Turnuva kayıtları 1 Haziran 2020 Saat 12:00 de açılacaktır.

Sporcuların 07.06.2020 saat 23:55’e kadar Masterpoint sistemi üzerinden kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Her takım kayıt sırasında maçlarını seyircili veya seyircisiz oynamak istediklerine dair beyanda bulunacaklardır. Seyircili oynamak isteyen 2 takımın eşleşmesi durumunda maçlar seyircili oynanacaktır. Aksi durumda maçlar seyircisiz oynanacaktır. Turnuva başında beyan edilen tercih turnuva başladıktan sonra değiştirilemez ve iki takım anlaşsa dahi kural değişmez.

Grup maçları ve 1/16 maçlarında iki tarafta seyircili oynama izni vermiş ise TBF maçı VuGraph’tan ayrıca bir izne tabi olmadan yayınlayabilir. Çeyrek Final, Yarı Final ve Final maçlarında TBF takımların seyirci tercihine bakmadan istediği maçı izin almadan VuGraph’ta yayınlayabilir.

Takımlar adına kaptanlık yapanlar turnuva süresince yapılacak olan yazışmaları yürütürler. Kaptanlar hariç sporculardan gelecek olan talepler dikkate alınmayacaktır.

Takımlar minimum 4, maximum 8 kişiden oluşabilir. Bütün sporcuların 2020 yılı bireysel vizesinin yapılmış olması ve bbo nicklerini masterpoint sisteminde tanımlamış olmaları  gerekir. Maçlar sırasında sporcular masterpoint sistemine kayıtlı olan nickleri ile oynayabilirler. Nicklerini kayıt ettirmemiş veya teyit etmek isteyen sporcular bbo@tbricfed.org.tr adresine turnuva başlamadan önce mail yolu ile başvurabilirler.

Turnuva katılım ücreti 500 TL’dir. (Tüm oyuncuları Genç statüsünde olan takımlar için ücret 50TL’dir.)

Turnuvaya katılan takımlar 32’şer takımlı olarak kategorilere bölünecektir. Son kategori 32 takımdan daha fazla olabilir. Kategoriler belirlenirken takımdaki tüm oyuncuların ortalama ustalık puanına bakılacaktır. Her kategori kendi içerisinde turnuva oynayacaktır. Eleme etabında 32 takım 4 ayrı gruba bölünecek ve 7 adet 16 boardluk maçların sonucunda ilk 4’ler final (knockout) aşaması oynamaya hak kazanacaklardır.

Eleme etaplarına ilişkin ayrıntılı bilgiler 08.06.2020 tarihinde federasyon sitesinde yayınlanacaktır.

Eleme etabı boyunca sporcu ekleme ve çıkarma işlemi yapılmayacaktır. Ancak Eleme etabından sonra Final etaplarına geçiş sırasında turnuvaya hiç kayıt olmamış (oynamamış olması değil kayıtlı olmaması kaydıyla) sporcular takıma ilave edilebilir. İlave işlemi sırasında takımın toplam sporcu sayısı 8’i aşamaz. Final etapları başladıktan sonra ekleme ve çıkarma işlemi yapılmayacaktır.

Eleme etapları 09.06.2020 tarihinde başlayıp 21.06.2020 tarihinde 23:55’e kadar bitirilecektir.

Final etabına ilişkin statü daha sonra federasyon web sayfasında yayınlanacaktır.

Direktör kararına itiraz ve hile başvuruları yazılı olarak bbo@tbricfed.org.tr adresine yapılacaktır. Yönetim kurulu tarafından görevlendirilen komitenin kararı nihai karar olacaktır. Komitenin kanaat ile turnuvadan diskalifiye etme yetkisi vardır.

Oyun ortamı ve turnuvaların düzenlenmesi BBO tarafından organize edilmekte olup, BBO kuralları da geçerlidir. Sporcular oyun sırasındaki BBO kurallarına aykırı davranışları BBO’ya bildirilebilirler. Ayrıca oyun sırasında, turnuva hakeminin masalarda kendisinin görüp tespit ettiği hakaret, sövme vb. davranışları Federasyona iletmeleri halinde, sporcuların, BBO’da turnuva düzenlemeye yetkili TBF ve TBF adına kulüplerce düzenlenen BBO turnuvalarına “7 gün” süreyle sporcu olarak katılmasına izin verilmeyecek; bu tür eylemlerin tekrarı halinde bahsi geçen turnuvalara hiçbir şekilde katılması mümkün olmayacaktır. Ayrıca İlgililer, hukuk kurallarına dayanarak ilgili makamlara şikâyette bulunabilirler.

Turnuvanın eleme etabında kırmızı masterpoint verilecektir.

Turnuvanın final etabı sonucunda her kategoride 1. Takıma 5, 2. Takıma 4, 3 ve 4. Takıma 3, 5-8 arasına 1 sarı masterpoint verilecektir.