Online Mixed Takım Şampiyonası
TBF ONLINE KARIŞIK TAKIMLAR ŞAMPİYONASI STATÜSÜ

Aşağıda ayrıntıları ile yazılan turnuva statüsü turnuvaya katılan direktörler ve sporcular tarafından kabul edilmiş sayılır.

Sporcuların 19.07.2020 saat 18:00’a kadar Masterpoint sistemi üzerinden kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Her takım kayıt sırasında maçlarını seyircili veya seyircisiz oynamak istediklerine dair beyanda bulunacaklardır. Seyircili oynamak isteyen 2 takımın eşleşmesi durumunda maçlar seyircili oynanacaktır. Aksi durumda maçlar seyircisiz oynanacaktır. Turnuva başında beyan edilen tercih turnuva başladıktan sonra değiştirilemez ve iki takım anlaşsa dahi kural değişmez.

Çeyrek final, yarı final ve final maçlarında TBF takımların seyirci tercihine bakmadan istediği maçı izin almadan VuGraph’ta yayınlayabilir.

Takımlar adına kaptanlık yapanlar turnuva süresince yapılacak olan yazışmaları yürütürler. Kaptanlar hariç sporculardan gelecek olan talepler dikkate alınmayacaktır.

Takımlar minimum 4, maximum 8 kişiden oluşabilir. Takımda en az 2 bayan ve 2 erkek sporcunun olması gerekir. Maçlara 1 bayan ve 1 erkekten oluşan çiftler ile çıkılacaktır. Bütün sporcuların 2020 yılı bireysel vizesinin yapılmış olması ve bbo nicklerini masterpoint sisteminde tanımlamış olmaları  gerekir. Maçlar sırasında sporcular masterpoint sistemine kayıtlı olan nickleri ile oynayabilirler. Nicklerini kayıt ettirmemiş veya teyit etmek isteyen sporcular bbo@tbricfed.org.tr adresine turnuva başlamadan önce mail yolu ile başvurabilirler.

Turnuva katılım ücreti 500 TL’dir. (Tüm oyuncuları genç statüsünde olan takımlar için ücret 50 TL’dir.) Kayıt sırasında takımın seçtiği kulübe katılım parasının tamamı bağış olarak federasyon tarafından yollanacaktır. Turnuva tamamen TBF tarafından organize edilip TBF TD lerine yaptırılacaktır.

Eleme etaplarına ilişkin ayrıntılı bilgiler 20.07.2020 tarihinde saat 10:00’da federasyon sitesinde yayınlanacaktır. Maçlar 20.07.2020 saat 16:00 itibariyle oynanmaya başlanacaktır. Turnuva grup elemesi + knockout formatında oynanacaktır.

Eleme etabı boyunca sporcu ekleme ve çıkarma işlemi yapılmayacaktır. Ancak Eleme etabından sonra Final etaplarına geçiş sırasında turnuvaya hiç kayıt olmamış (oynamamış olması değil kayıtlı olmaması kaydıyla) sporcular takıma ilave edilebilir. İlave işlemi sırasında takımın toplam sporcu sayısı 8’i aşamaz. Final etapları başladıktan sonra ekleme ve çıkarma işlemi yapılmayacaktır.

Final etabına ilişkin statü daha sonra federasyon web sayfasında yayınlanacaktır.

Direktör kararına itiraz ve hile başvuruları yazılı olarak bbo@tbricfed.org.tr adresine yapılacaktır. Yönetim kurulu tarafından görevlendirilen komitenin kararı nihai karar olacaktır. Komitenin kanaat ile turnuvadan diskalifiye etme yetkisi vardır.

Oyun ortamı ve turnuvaların düzenlenmesi BBO tarafından organize edilmekte olup, BBO kuralları da geçerlidir. Sporcular oyun sırasındaki BBO kurallarına aykırı davranışları BBO’ya bildirilebilirler. Ayrıca oyun sırasında, turnuva hakeminin masalarda kendisinin görüp tespit ettiği hakaret, sövme vb. davranışları Federasyona iletmeleri halinde, sporcuların, BBO’da turnuva düzenlemeye yetkili TBF ve TBF adına kulüplerce düzenlenen BBO turnuvalarına “7 gün” süreyle sporcu olarak katılmasına izin verilmeyecek; bu tür eylemlerin tekrarı halinde bahsi geçen turnuvalara hiçbir şekilde katılması mümkün olmayacaktır. Ayrıca İlgililer, hukuk kurallarına dayanarak ilgili makamlara şikâyette bulunabilirler.

Turnuvanın eleme etabında kırmızı masterpoint verilecektir.

Turnuvanın final etabı sonucunda her kategoride 1. Takıma 5, 2. Takıma 4, 3 ve 4. Takıma 3, 5-8 arasına 1 sarı masterpoint verilecektir.