ONLINE KULÜP TURNUVALARI STATÜSÜ

PAYLAŞ

Aşağıda ayrıntıları ile yazılan statü BBO’da yapılan ücretli turnuvaya katılan kulüpler, direktörler ve sporcular tarafından kabul edilmiş sayılır.

Kulüpler tarafından düzenlenecek olan ücretli turnuvalara 04.05.2020 tarihi itibariyle başlanacaktır.

Ücretli turnuva düzenlemek isteyen kulüplerin TBF masterpoint sistemine kayıtlı ve 2018 yılından itibaren en az 1 simültane turnuva düzenlemiş olması gerekir.

Ücretli turnuvaları düzenlemek isteyen kulüpler turnuvalarına başlayacakları günden en az 1 gün önce bbo@tbricfed.org.tr adresine yazılı olarak taleplerini, turnuvada sorumlu olacak direktörlerin bilgilerini (isim, soy isim, cep telefonu, mail adresi ve BBO nicki) yollayacaklardır. Briç federasyonu turnuva kurulumunu yapacak, turnuvanın direktörlüğü kulüplerin sorumluluğunda olacaktır.

Federasyon tarafından kırmızı masterpoint verilen turnuvalar hafta içi akşam saat 21:00 ve hafta sonu öğlen saat 14:00’da yapılacaktır. Bu sebeple turnuva başlangıç saatinden 90 dakika önce ve turnuva başlangıcından 60 dakika sonraya kadar herhangi başka bir ücretli turnuva kurulmasına izin verilmeyecektir.

Ücretli turnuvaları federasyon üzerinden yapan kulüpler yeşil masterpoint verme yetkisine sahip olacaklardır. Bunun dışında kendisi turnuva düzenleyen kulüp, şahıs veya organizasyonların masterpoint verme yetkisi yoktur. Herhangi bir sebeple bu durumun suistimal edilmesi durumunda kulüp bir daha ücretli turnuva düzenleyemeyeceği gibi, verdiği masterpointler iptal edilecektir.

Masterpointler kulüpler tarafından 3 iş günü içerisinde verilecektir.

Kulüpler 1 gün içerisinde maksimum 2 turnuva yapma hakkına sahiptir.

Turnuvalar seyircisiz olarak oynanacaktır. Bu kurala uymayan kulüpler ilkinde uyarılacak. Tekrarlamaları halinde turnuva yapmalarına izin verilmeyecektir.

Bunun haricinde turnuva tipi, board sayısı, UNDO olup olmayacağı vb. konular kulüpler tarafından belirlenecek ve bbo@tbricfed.org.tr adresine kurulumun yapılabilmesi adına yazılı olarak bildirilecektir. Kulüpler turnuva programı veya özellikleri ile ilgili yapacakları değişikliği en geç 1 gün öncesinde bbo@tbricfed.org.tr adresine bildireceklerdir.

Turnuva ücretleri BBO’nun fiyat politikası sebebiyle 1,25 BBO$’ından az olamaz. Alınan ücretlerden federasyona BBO tarafından yollanan turnuvaya ait payın %20’si federasyon tarafından kesilecektir. Elde edilen gelirin %80’i turnuva düzenleyen kulübe yollanacaktır. Kulüplere para gönderme işlemi her ayın ilk haftası içinde yapılacaktır.

Turnuva sırasında verilen direktör kararları nihai kararlardır. Direktör kararlarına ilişkin itirazlar kabul edilmeyecektir.

Oyun ortamı ve turnuvaların düzenlenmesi BBO tarafından organize edilmekte olup, BBO kuralları da geçerlidir. Sporcular oyun sırasındaki BBO kurallarına aykırı davranışları BBO’ya bildirebilirler. Ayrıca oyun sırasında, turnuva direktörünün masalarda kendisinin görüp tespit ettiği hakaret, sövme vb. davranışları Federasyona iletmeleri halinde, sporcuların, BBO’da turnuva düzenlemeye yetkili TBF ve TBF adına kulüplerce düzenlenen BBO turnuvalarına “7 gün” süreyle sporcu olarak katılmasına izin verilmeyecek; bu tür eylemlerin tekrarı halinde bahsi geçen turnuvalara hiçbir şekilde katılması mümkün olmayacaktır. Ayrıca ilgililer, hukuk kurallarına dayanarak ilgili makamlara şikâyette bulunabilirler.

Federasyon tarafından oluşturulan yasaklılar listesi turnuva kurulumunda aktif hale getirilecektir. Herhangi bir sebeple bu listede oynama yapan veya değiştiren kulüplerin ilkinde 7 gün süreyle turnuva yapmalarına izin verilmeyecek; bu tür eylemlerin tekrarı halinde kulübün ücretli turnuva yapması hiçbir şekilde mümkün olmayacaktır.

 

PAYLAŞ
Önceki makaleBBO Turnuvaları MP Listesi
Sonraki makale