Kulüpler Bölge Elemesi Kayıt Klavuzu

Takımı kaydetmeden önce yapılması gerekenler.

Takımınızı kaydetmeden önce mutlaka tüm oyuncuların kulüp vizesini yapmanız gerekiyor. Ancak takımı kaydettikten sonra da oyuncu ilave edebilirsiniz.

Takımlar en az 6 en çok 10 oyuncudan kuruluyor.

Takım kaydetme

Üst menüden ‘Kulüp’ alt menüsünü seçin. Çıkan menüden ‘Kulüpler Şampiyonası Kayıt İşlemlerini’ seçin. Eğer birden çok kulübün masterpoint sorumlusu iseniz takım kaydını yapacağınız kulübün bölümünden seçim yapın.

Eğer menüde ‘Kulüpler Şampiyonası Kayıt İşlemlerini’ göremiyorsanız bunun çeşitli nedenleri olabilir :

  1. Kulübün tanımlı masterpoint sorumlusu siz olmayabilirsiniz.
  2. Kulübünüz TBF sisteminde aktif olarak gözükmüyor olabilir.

Her iki durumda da il temsilcinizden destek isteyebilir veya ‘info@tbricfed.org.tr’ adresine kulübünüzün adı, masterpoint numaranız ve telefon numaranızı da içeren bir mail ile başvurabilirsiniz.

Oyuncuların Seçimi

Önünüze gelen ekranda turnuvayı oynayacağınız bölgeyi göreceksiniz. Eğer bölgeniz doğru değil ise lütfen info@tbricfed.org.tr adresine mail ile durumu bildirin. Tanımlamalarda hata varsa düzeltilecektir.

Bazı bölgeler iki ayrı turnuva düzenlemektedir. Örneğin Batı Akdeniz-Antalya ve Batı Akdeniz-Muğla gibi. Eğer bu bölgelerden birinde iseniz, mesela Antalya Briç Kulubü için bölge alanı  ‘Batı Akdeniz – Antalya’ olarak gözükecektir.

Ekranda kulübünüz için vize yaptığınız tüm oyuncular gözükecektir. Bu ekrandan kadroda yer almasını istediğiniz oyuncuları seçin. Seçeceğiniz oyuncu sayısı federasyon tarafından belirlenmiş minumum ve maksimum oyuncu sayısı arasında olmalıdır. Aksi taktirde sistem uyarı verecektir.

Ekranda üç alana bilgi girmeniz gerekiyor.

  1. Takım kaptanı : Bu alana takım kaptanının adı ve soyadı girilecektir.
  2. email : Bu alana takım ile ilgili iletişim için kullanılacak email
  3. telefon: Bu alana takım ile iletişim için kullanılacak telefon no

Gerek bölge elemelerinde ve gerekse final aşamasında bu alanlara girilecek email ve telefon nolar uygulamalar tarafından kullanılacaktır. Örneğin, e-lineup şifresi burada belirtilen telefon nosuna gönderilecektir. Bu nedenle email ve telefonun doğru olduğundan emin olun.

Takımını seçtikten sonra Kayıt butonuna basın.

Ödeme

Takımını ilk kez kaydettiğinizde ödeme listesi ekranına yönlendirileceksiniz. Ücret federasyon tarafından belirlenen o seneki federasyon katkı payını gösterecektir. (Aşağıdaki ekran sadece test amaçlıdır.) Bu aşamadan sonra normal kredi kartı ile ödeme adımları ile devam edeceksiniz.

Takımı kaydettikten sonra değişiklik yapma

Takımınızı kaydettikten sonra kayıtların bittiği son güne kadar istediğiniz takdirde bir oyuncuyu kadrodan çıkarabilir, vizesi yapılmış başka bir oyuncuyu kadroya ekleyebilirsiniz. Bu değişikliklerde tekrar ücret ödenmeyecektir.

Bir oyuncuyu kadrodan çıkarmak, oyuncunun vizesini iptal etmek anlamına gelmez. Eğer oyuncu başka bir kulübe transfer olacaksa bunun için TBF’ye başvurması gereklidir.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra menüden tekrar ‘Kulüpler Şampiyonası Kayıt İşlemleri’ni seçtiğinizde önünüze gelen ekranda buton adı ‘Güncelleme’ olarak görünecektir. Kadrodan istediğiniz oyuncuları ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.