Reklam

Spor Toto

Kış İl dörtlü şampiyonasına ve süper kupaya katılacak takımlar için aşağıdaki kuralların uygulanacağını hatırlatırız. Ayrıca detaylı örnekler de bulunan ekteki dokümanı okumanızı tavsiye ederiz.

İl şampiyonalarında final etabına kalıp katılmayan takımlar turnuvayı terk etmiş kabul edileceklerinden Türkiye Kış Dörtlü Takımlar şampiyonasına katılma hakkını elde edemezler. Turnuvayı terk etmenin disiplin talimatının 17. maddesine aykırı bir davranış olduğunu hatırlatırız.

Saygılarımızla

1. İzmir'de yapılacak Türkiye Kış Dörtlü takımlar şampiyonasına katılım koşulları :

a. İl şampiyonası yapılan illerden herhangi birinde il şampiyonasına katılmış olmak. (Takımlarda aynı ilden olma koşulu yoktur.)
b. İl şampiyonası yapılmayan illerde yaşayan oyuncular, o ilin sporcularından kurulu bir takım ile il şampiyonalarına katılmadan İzmir'e katılabilirler. Takımda il dışından en fazla 2 oyuncu bulunabilir.

2. Süper kupaya katılacak takımlar

a. Sadece il şampiyonası düzenleyen illerde il için belirlenecek kotaya girmeye hak kazanan takımlar katılabilir.
b. Süper kupaya katılacak takımın kadrosunda il dışından en fazla 2 oyuncu olabilir. Takım il şampiyonasında da bu kurala uymuş olmalıdır.
c. Eğer takımda il dışından 2'den fazla oyuncu varsa süper kupaya katılamaz, yerine koşulları sağlayan sıradaki takım katılır.

3. Oyuncu değişikliği

Bir takımın sezon boyunca en fazla 2 oyuncu değişiklik veya ekleme hakkı vardır. Takıma sadece daha önce herhangi bir takımda oynamamış oyuncular eklenebilir.

4. İl şampiyonası yapılmayan illerin oyuncuları

İl şampiyonası yapılmayan bir ilde yaşayan oyuncular , başka bir ilde takım şampiyonasına katılır ise o ilin sporcusuymuş gibi işlem görürler.

Detaylı doküman ve örnekler için tıklayın