EBL Uluslararası hakem semineri / Antalya

 

Avrupa Briç Federasyonu (EBL) tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Hakem Kursu, Türkiye Briç Federasyonu’nun ev sahipliğinde 6-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Antalya Porto Bello Otelde yapıldı.

Kursa Türkiye’den katılan Hakemlerimiz:
– Rahmi İyilikçi (EBL Uluslararası Hakem – Eğitmen)
– Fahir Üzümcü (EBL Uluslararası Hakem – Eğitmen)
– Erdinç Aktay (TBF Hakemi – Uluslararası Hakem adayı)
– Nihal Dizdar (TBF Hakemi – Gözlemci)
– Emir Kaan Yerli (TBF Hakemi – Gözlemci)

Organizasyon Ekibimiz:
– Ali Uçar (TBF Genel Sekreteri)
– Dursun Külük (TBF MHK üyesi)
– Anıl Altındağ (TBF)
– Hüseyin Zeki Güven (TBF Hakemi)

Çeşitli ülkelerden 89 Uluslararası Hakem, Hakem adayı, EBL yöneticisi ve görevlinin katıldığı ve son derece başarılı bir organizasyon şeklinde gerçekleşen bu Uluslararası etkinlikte yer alan tüm görevli ve Hakemlerimizi kutlarız.

Organizayon sonrasında Avrupa Briç Federasyonundan gelen teşekkür yazısı aşağıdadır:

EBL Uluslararası Hakem Semineri 6-10 Şubat tarihlerinde Antalya Porto Bello Otel’de TBF’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Tüm katılımcılar tarafından son derece başarılı geçtiği belirtilen seminer ile ilgili olarak Avrupa Briç Federasyonu Merkez Hakem Komite Başkanı Eitan Levy’den bugün aldığımız mesaj ve çevirisi aşağıdadır:

– – – Orijinal Mesaj – – –

Dear Nafiz

We have just concluded a successful 11th Main TD Course in Antalya.

Much of the credit for the success goes to the Turkish Bridge Federation for their cooperation and help.

The encouragement and support from you and Murat when choosing a venue was very important, and the essential follow-up help from Murat and Ali Ucar made sure that we would be ready and fully prepared for the start of the course.

I especially want to thank Anil Altindag for his invaluable assistance during the Course. All problems, additional requests, change of plans on our part, even hotel problems were immediately and efficiently dealt with and solved by him. He is a big asset to the TBF.

The facilities supplied by the TBF and Porto Bello Hotel were the best we have ever experienced at our TD events and I am sure that all participants, even those disappointed by their results, will have fond memories of Antalya.

With warm regards, and best wishes for future events in Turkey,

Eitan Levy
Chairman, EBL TD Committee.

– – – Çeviri – – –

Sevgili Nafiz,

11. Ana TD Seminerini başarılı bir şekilde Antalya’da tamamlamış bulunuyoruz.

Bu başarıda en büyük pay, uyumlu bir işbirliği ve yardımlaşma içinde çalışmış olduğumuz Türkiye Briç Federasyonu’na aittir.

Seminer için yer seçimi konusunda Sen ve Murat tarafından sağlanan teşvik ve destek çok önemli idi, ve daha sonraki hazırlık aşamasında Murat ve Ali Uçar’ın değerli takip çalışmaları sonucu Seminerin başlangıç günü tamamen hazırlıklı duruma ulaşmıştık.

Ben, bu Seminerdeki paha biçilmez desteği için Anıl Altındağ’a özel olarak teşekkürlerimi sunmak isterim. Tüm sorunlarımız, ek taleplerimiz, bizden kaynaklanan program değişiklikleri ve hatta otel ile yaşanan sorunlar anında ve son derece etkin bir şekilde ele alındı ve gerekli şekilde kendisi tarafından çözümlendi. Anıl, TBF için büyük bir değer.

TBF ve Porto Bello otel tarafından sağlanmış olan hizmet ve tesisler, bu güne kadar TD etkinliklerimiz çerçevesinde deneyimlemiş olduklarımız arasında en iyisi idi; ve tüm katılımcıların, Seminer sınav notları düşük olanlar dahil, Antalya’dan güzel anılar ile döndüklerine eminim.

Saygılar ve ileride Türkiye’de düzenlenecek olan etkinlikler için başarı dileklerimle,

Eitan Levy
EBL Merkez Hakem Komitesi Başkanı