TBF ONLINE TAKIMLAR ŞAMPİYONASI STATÜSÜ

 

Aşağıda ayrıntıları ile yazılan turnuva statüsü turnuvaya katılan direktörler ve sporcular tarafından kabul edilmiş sayılır.

Sporcular 03.12.2020 saat 23:55’e kadar masterpoint sistemi üzerinden kayıt olabilirler. Takımlar kaptan olarak whatsapp ve email üzerinden takım ile ilgili işlemleri takip edebilecek kişilerden seçilmelidir. Takımlar adına kaptanlık yapanlar whatsapp grubuna eklenerek turnuva süresince yapılacak olan yazışmaları yürütürler. Kaptanlar hariç sporculardan gelecek olan talepler kabul edilmeyecektir. 05.12.2020 tarihinden itibaren kaptan değişikliği yapılmayacaktır.

Her kategori için 04.12.2020 tarihinde whatsapp grubu oluşturulacaktır. Her takım kaptanı whatsapp grubunda maçlarını seyircili veya seyircisiz oynamak istediklerine dair beyanda bulunacaklardır. Seyircili oynamak isteyen 2 takımın eşleşmesi durumunda maçlar seyircili oynanacaktır. Aksi durumda maçlar seyircisiz oynanacaktır. Turnuva başında beyan edilen tercih turnuva başladıktan sonra değiştirilemez ve iki takım anlaşsa dahi kural değişmez.

Grup maçları ve 1/16 maçlarında iki tarafta seyircili oynama izni vermiş ise TBF maçı VuGraph’tan ayrıca bir izne ihtiyaç duymadan yayınlayabilir. Çeyrek Final, Yarı Final ve Final maçlarında TBF, takımların seyirci tercihine bakmadan istediği maçı izin almadan VuGraph’tan yayınlayabilir.

Takımlar minimum 4, maximum 8 kişiden oluşabilir. Yabancı uyruklu sporcular turnuvaya katılamazlar. Bütün sporcuların 2020 yılı bireysel vizesinin yapılmış olması ve bbo nicklerini masterpoint sisteminde tanımlamış olmaları gerekir. Maçlar sırasında sporcular masterpoint sistemine kayıtlı olan nickleri ile oynayabilirler. Nicklerini kayıt ettirmemiş veya teyit etmek isteyen sporcular bbo@tbricfed.org.tr adresine turnuva başlamadan önce mail yolu ile başvurabilirler.

Turnuva katılım ücreti 500 TL’dir. (Tüm oyuncuları Genç statüsünde olan takımlar için ücret 50 TL’dir.) Katılım ücretlerinin 300’er TL’si federasyon tarafından kayıt sırasında seçilen kulübe ödenecektir. Katılımcılar sadece 1 adet kulüp seçebilir.

Turnuvaya katılan takımlar 32’şer takımlı olarak kategorilere bölünecektir. Son kategori 32 takımdan daha fazla olabilir. Kategoriler belirlenirken takımdaki oyuncuların ustalık puanı ortalamasına bakılacaktır. Her kategori kendi içerisinde turnuva oynayacaktır. Eleme etabında 32 takım 4 ayrı gruba bölünecek ve 7 adet 16 boardluk maçların sonucunda ilk 4’ler final (knockout) aşaması oynamaya hak kazanacaklardır.

Eleme etaplarına ilişkin ayrıntılı bilgiler 04.12.2020 tarihinde federasyon sitesinde yayınlanacaktır.

Eleme etabı boyunca sporcu ekleme ve çıkarma işlemi yapılmayacaktır. Ancak Eleme etabından sonra Final etaplarına geçiş sırasında turnuvaya hiç kayıt olmamış (oynamamış olması değil kayıtlı olmaması kaydıyla) sporcular takıma ilave edilebilir. İlave işlemi sırasında takımın toplam sporcu sayısı 8’i aşamaz. Final etapları başladıktan sonra ekleme ve çıkarma işlemi yapılmayacaktır.

Eleme etapları 05.12.2020 tarihinde başlayıp 13.12.2020 tarihinde 23:55’e kadar bitirilecektir.

Final etabına ilişkin statü daha sonra federasyon web sayfasında yayınlanacaktır.

Direktör kararına itiraz ve hile başvuruları yazılı olarak bbo@tbricfed.org.tr adresine yapılacaktır. Yönetim kurulu tarafından görevlendirilen komitenin kararı nihai karar olacaktır. Komitenin kanaat ile turnuvadan diskalifiye etme yetkisi vardır.

Oyun ortamı ve turnuvaların düzenlenmesi BBO tarafından organize edilmekte olup, BBO kuralları da geçerlidir. Sporcular oyun sırasındaki BBO kurallarına aykırı davranışları BBO’ya bildirilebilirler. Ayrıca oyun sırasında, turnuva hakeminin masalarda kendisinin görüp tespit ettiği hakaret, sövme vb. davranışları Federasyona iletmeleri halinde, sporcuların, BBO’da turnuva düzenlemeye yetkili TBF ve TBF adına kulüplerce düzenlenen BBO turnuvalarına “7 gün” süreyle sporcu olarak katılmasına izin verilmeyecek; bu tür eylemlerin tekrarı halinde bahsi geçen turnuvalara hiçbir şekilde katılması mümkün olmayacaktır. Ayrıca İlgililer, hukuk kurallarına dayanarak ilgili makamlara şikâyette bulunabilirler.

Turnuvanın eleme etabında kırmızı masterpoint verilecektir.

Turnuvanın final etabı sonucunda her kategoride 1. Takıma 5, 2. Takıma 4, 3 ve 4. Takıma 3, 5-8 arasına 1 sarı masterpoint verilecektir.