2019 Kış Dörtlü Takımlar Şampiyonası – Statü

1. Bir ilde il takım şampiyonası düzenlenebilmesi için en az 4 takımın katılımı gereklidir. Bir ilde Türkiye Şampiyonası Finallerine katılacak takım sayısı eleme etabına katılıp tamamlamış olan takım sayısının 3’te 1’i kadardır. Küsurat durumunda yukarıya tamamlama yapılacaktır.

Eleme etabına katılıp maçların en az yarısını (%50 ve daha yukarısını) oynamış olan takım turnuvayı tamamlamış sayılır.

Örnek 1:       Eleme etabına 6 takım katılmış ve hepsi eleme etabını tamamlamış ise şampiyonada 1 ve 2’inci sırayı alan 2 takım finallere katılma hakkını elde eder.

Örnek 2:       Eleme etabına 7 takım katılmış ve hepsi eleme etabını tamamlamış ise hak kazanılan takım sayısı 3’tür. (7/3=2,33 olur, yukarı yuvarlanarak 3 bulunur) şampiyonada 1, 2 ve 3’üncü sırayı alan 3 takım finallere katılma hakkını elde eder.

Örnek 3:       Eleme etabına 7 takım katılmış, ancak eleme etabı tamamlanmadan bir takım turnuvadan çekilir ve eleme etabını 6 takım tamamlarsa (6/3=2) takım katılmaya hak kazanır.

2. İl elemesi yapılmayan illerde en az 10 vizeli sporcu olmak şartı ile 1 takım finallere doğrudan katılma hakkı kazanır. Doğrudan finallere katılma hakkı kazanan illerde en az 4 oyuncunun aynı ilden olma zorunluluğu yarışma talimatı gereği vardır.

Birden fazla takımın katılmak istemesi durumunda önce kayıt yaptıran takıma hak verilecektir. Kayıt yaptırdığı halde turnuvaya katılma hakkı elde edemeyen takıma yatırdığı ücret iade edilecektir.

3. Takımlar Türkiye Şampiyonası finallerine katılmadan önce turnuvanın yapıldığı ilde veya başka bir ilde düzenlenen kış dörtlü turnuvalarının herhangi bir aşamasında oynamamış olmak koşulu ile başka bir takıma kayıt olmamış 2 oyuncuyu takıma alabilirler.

6 kişilik takımlarda oyuncu alınabilmesi için kadrodan çıkarılacak olan oyuncuların rızasının olduğuna dair dilekçe vermesi gerekir. Dilekçeler il temsilcilerine 28.01.2019 tarihine kadar ulaştırılmalıdır.

4. Turnuvaya kayıtlar TBF web sayfasından yapılacaktır. İllerindeki şartları belirleyen İl Temsilcileri info@tbricfed.org.tr adresine yarışma koşullarını mail attıktan sonra kayıtlar açılacaktır. Kayıtlar için Türkiye genelinde son gün 31.12.2018 23:59’dur. Bu tarihten sonra il elemelerine kayıt alınmayacaktır.

5. İl temsilcileri final etabına katılacak takımların listesini 21.01.2019 23:59‘a kadar info@tbricfed.org.tr adresine mail yoluyla bildirmelidir. Bu bildirimlere göre final kayıtları açılacaktır. Final kayıtları 28.01.2019 23:59’a kadar yapılabilir. Kayıt süresi dolduktan sonra kayıt yaptırmayan takımların yerine aynı ilden sıradaki takıma hak verilecektir. Bir ilden katılan takım çıkmaması durumunda bu hak başka illere devredilmeyecektir.

6. İl şampiyonalarına katılım için takımlar TBF web sitesinden kayıt yaparken 10TL ödeme yapacaktır. İl temsilcilikleri turnuva ücretini ayrıca belirleyecektir. Takımın tüm oyuncuları genç statüsünde ise kayıt ücreti 5TL’dir.

7. TBF web sitesinden yapılan kayıtlar il turnuva tertip komitesi veya tertip komitesi yoksa il temsilcisinin onayına tabidir. Turnuva kayıt süreleri ve koşulları il temsilcileri veya ildeki tertip komiteleri tarafından belirlenir.

8. İl Kış Dörtlü sonuçları en geç 28.01.2019 23:59’a kadar masterpoint sistemine girilmiş olmalıdır. Sisteme girişin yapılması il temsilciliğinin sorumluluğundadır. Yedek takımlar buradaki sonuçlara göre çağrılacaktır. Sonuçlarını yüklememiş olan illerden yedek takımlar turnuvaya alınmayacaktır.

9. Yedek takımların kayıtları ile beraber son kayıt tarihi 30.01.2019 23:59’dur.